بازی

داستان بازی TEKKEN 8 خانواده جنجالی میشیما

داستان بازی TEKKEN 8 داستان خانواده جنجالی میشیما

داستان بازی TAKKEN8

 

Picture1

مقدمه

8 امین سری از بازی های محبوب تیکن ساخت شده توسط شرکت نامکو و بعدها به‌ وسیله  شرکت باندای نامکو انترتینمنت که چند روز گذشته عرضه شد. این بازی 8امین سری از بازی های تیکن است که پلیرهای ایرانی آن را با سری 3 در پلی استیشن وان و تیکن 5 میشناسند که بسیار هم محبوب بوده و رقیب اصلی مورتال کامبت در این سبک بازی های مبارزه ای است.

در این مقاله به داستان تیکن 8 میپردازیم و خلاصه ای از داستان های سری های قبلی را برای درک بهتر این سری، بازگو میکنیم.

موارد دیگر بررسی شده در این مقاله گیم پلی و سیستم مورد نیاز

خلاصه ای از گذشته داستان بازی تیکن

بازی تیکن از سری 6 ام به اینور دارای بخش داستانی جدائی شد. در سری های قبلی بخش داستانی وجود نداشت و شما باید اطلاعات کمی که ذرّه ذرّه بازی در اختیار شما میگذاشت را در کنار هم چیده و به داستان بازی پی میبردید.

از سری های قبلی به یاد داریم که جین با شروع جنگ جهانی دوم همه را شگفت زده کرد که چرا نقش مثبت بازی دست به همچین کاری زده ولی در ادامه فهمیدیم که قصد جین از این کار بیدار کردن عزازیل که نمادی از شیطان است، را در بازی داشت.

در اساتیر آمده است که عزازیل در دوران آشوب دوباره بیدار میشود و باعث از بین بردن تمام دنیا میشود و تنها کسی میتواند او را از بین ببرد که انرژی شیطانی در خود داشته باشد. تنها کسانی که این انرژی را در خود دارند جین و پدرش هستند. هدف جین از شروع جنگ جهانی سوم این بود که تا زمانی که خودش زنده هست عزازیل بیدار شود و جین اورا از بین ببرد و مانع نابودی دنیا شود.

البته که جین با شروع جنگ باعث قربانی شدن خیلی از مردم بی گناه شد.

در قسمت هفتم هم شاهد در گیری دوباره هیهاچی با پسر خود یعنی کازویا بودیم که در نهایت کازویا با بالاخره بعد از 7 سری متوالی بر هیهاچی پیروز شده و او را شکست دهد و رئیس کمپانی شود و شاهد اتفاقات بازی در سری هشتم شویم.

Picture3

داستان سری هشتم

نکته: این خلاصه داستان حاوی مقداری اسپویل بوده و برای کسانی توصیه میشود که پخش داستانی بازی را خوب متوجه نشده اند و از گذشته ماجرا چندان اطلاعی ندارند.

داستان بازی از آن جایی شروع میشود که جین و یکسری از شورشی ها در تعقیب کازویا هستند و شروع بازی با یک مبارزه نفس گیر بین جین و کازویا هست. با شروع مبارزه هر دو از خجالت یکدیگر در می آیند.

جین که می بیند این مبارزه فایده ای ندارد؛ وارد بُعد شیطانی خود میشود و بعد از درگیری میبنیم که کازویا نیز وارد بُعد شیطانی خود شده ولی بُعد شیطانی کازویا از جین قوی تر بوده و جین را به سختی شکست میدهد.

با پیروزی کازویا او با پیغامی به تمامی مرد دنیا پیروزی خود را اعلام میکند و در اولین اقدام خود با قدرت لیزری که از خود منتشر میکند تمامی ماهواره های نظامی را در بیرون زمین از بین میبرد و اعلام میکند که سری مسابقات تیکن را دوباره برگذار میکند. با این تفاوت که این سری از هر کشور یک نماینده باید حضور داشته باشد و هر کشوری که نماینده اش شکست بخورد آن کشور تحریم میشود.

درادامه متوجه میشویم که کازویا به برخی نقاط دنیا حمله کرده است. جین که از کازویا به سختی شکست خورده ولی کماکان زنده است و توسط دوستانش نجات پیدا میکند.

جین متوجه میشود که بخش بزرگی از قدرت خود را از دست داده و نیروی شیطانی درونش را نمیتواند کنترل کند.

در ادامه میببنیم که تمام مبارزان از تمامی نقاط جهان دارند آماده مبارزه و شرکت در مسابقات میشوند.

اینجاست که متوجه میشویم که از هر کشور چه کسی به مسابقات راه یافته است. از آسیا نیز جین با مبارزه با چند نفر به مسابقات راه پیدا میکند. همراه جین گروه شورشی ها و سازمان ملل هم به سمت مسابقات حرکت میکنند تا جین را کمک کنند که در مقابل کازویا بایستد.

در داستان متوجه میشویم که کازویا هدفش از راه اندازی این مسابقه پیدا کردن زنی است که طی سری های پیش عزازیل خود را در دست او حبس کرده است و با اومدن او کازویا به هدف خود میرسد و عزازیل را دوباره به دنیا برمیگرداند.

ابتدا همه فکر میکنند کازویا، عزازیل را برگردانده که به او خدمت کند. چون او خالق ژن شیطانی است که در کازویا و جین قرار دارد.

ولی کازویا آدم خدمت کردن نیست و عزازیل را آورده که با شکست دادن او قدرت او را از آن خود کند.

کازویا با شکست عزازیل قدرت او را جذب خود کرده و تبدیل به یک هیولای به تمام معنا میشود که نیروی شیطانی خود را چندین برابر میکند.

زن جادوگر به جین میگوید که برای متوقف کردن کازویا تنها یک راه وجود دارد. آن این است که به مکان شروع همه این داستان ها برود؛ جایی که جین در قدیم با مادر خود در آنجا تمرین میکرده است.

در ادامه باقی مبارزان سعی در وقت خریدن برای جین میکنند تا او به جزیره برسد.

با رسیدن به جزیره جین یک سفر خودشناسی را درون ذهن خود انجام میدهد و به این قدرت میرسد که نیروی شیطانی خود را کنترل کند… ادامه ماجرا را ترجیحاً خودتان تجربه کنید.

Picture4

گیم پلی:

گیم پلی بازی تماماً مشابه سری های قبلی هست منتها با جذابیت بالاتر و تکنیک های بهتر و در استیج هایی متفاوت

شما در تمام طول تورنمنت بخش داستانی میتوانید به جای هر کدام از کاراکترها بازی کنید که خیلی از کاراکتر ها، نوستالژی دوران کودکی شما هستند, مثل پاول و یوشیمیتزو البته حضورشخصیت‌های مهمان که همیشه تاثیر به سزایی در محبوبیت این بازی مبارزه‌ای داشته اند نیز در این سری به چشم می خورد.

و هر کاراکتر مثل سری های پیش قدرت های منحصر به فرد خود را دارد و بخش داستانی بازی نسبتاً کوتاه بوده و بازی بخش مولتی پلیر و تک به تک را نیز دارد.

سیستم مورد نیاز

مشخصات حداقل سیستم مورد نیاز Tekken 8

سیستم عامل Windows® ۱۰ | ۶۴ bit

پردازنده  Intel Core i5-6600K/AMD Ryzen 5 1600

مموری رم ۸ گیگ

کارت گرافیک  Nvidia GeForce GTX 1050Ti/AMD Radeon R9 380X

نسخه دایرکت اکس ۱۲

۱۰۰ گیگابایت فضای خالی از نوع SSD

 

مشخصات سیستم پیشنهادی تیکن ۸

 

سیستم عامل Windows® ۱۰ | ۶۴ bit

پردازنده  Intel Core i7-7700K/AMD Ryzen 5 2600

مموری رم ۱۶ گیگ

کارت گرافیک Nvidia GeForce RTX 2070/AMD Radeon RX 5700 XT

نسخه دایرکت اکس ۱۲

۱۰۰ گیگابایت فضای خالی از نوع SSD

Picture2

جمع بندی: در نهایت بازی تیکن 8 بسیار نظرات مثبتی از منتقدان گرفت و میتوان گفت بعد از شکست های سری پیش، این بار این بازی موفق شد رقیب خوبی برای بازی مورتال کامبت باشد و در این سری شما باز هم با درگیری های خانوادگی هیهاچی سر کار دارید و در آخر بازی متوجه میشوید که این داستان همچنان ادامه دارد.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا