عمومی

10 سنت وحشناک در دنیا

در سراسر دنیا سنت‌ها و آداب و رسوم متنوع و گاهی عجیب وجود دارد که نشان‌دهنده فرهنگ و تفکرات مردم هر منطقه است. اگرچه بعضی از این سنت ‌های وحشتناک برای ما آشنا و طبیعی به‌نظر می‌رسند، اما سنت‌هایی هم وجود دارند که احتمال دارد ما را شوکه کنند. در هر صورت آشنایی با 10 سنت وحشتناک در دنیا می‌توان شما را کمی به فکر فرو ببرد که چرا و به‌چه‌دلیل این نوع سنت‌ها در چنین مناطقی برگزار می‌شود و حتی به آن‌ها اهمیت زیادی داده می‌شود.

 

معرفی سنت های وحشتناک و عجیب در دنیا

در این بخش قصد داریم تا شما را با وحشتناک‌ترین و عجیب‌ترین سنت‌های دنیا آشنا کنیم. بنابراین، اگر علاقه‌مند به اطلاع از اتفاقات و رسم و رسوم‌های ترسناک در مناطق مختلف جهان هستید ادامه این مطلب را از دست ندهید:

عروس ربایی

در قرقیزستان روش پیداکردن همسر بسیار متفاوت است. شاید شما با شخص موردعلاقه خود در مکان‌های مختلف مانند دانشگاه، مهمانی یا هر جای دیگری آشنا شوید و پس از مدتی بایکدیگر ازدواج کنید. اما در قرقیزستان این امر کاملا تفاوت دارد. یکی از سنت‌ های وحشتناک در این کشور کوهستانی، ربودن عروس محسوب می‌شود که همچنان رواج دارد و حتی بسیاری از مردان جوان آرزو می‌کنند مانند پدر و پدربزرگان خود بتوانند عروس خود را بربایند.

زنان اغلب از خیابان‌ها ربوده می‌شوند و به زور به خانه خانواده داماد برده خواهند شد. خانواده، او را زندانی می‌کنند و تلاش دارند وی را برای ازدواج با فرد موردنظر متقاعد سازند. این رسم عجیب باعث خودکشی، سو‌استفاده و حتی قتل شده است. اگر علاقه به فرار از دست چنین افرادی دارید، می‌توانید با رزرو اتاق فرار در ژانرهای جنایی، یک تجربه عالی را برای خود رقم بزنید.

آدم‌خواری

یکی از مکان‌های مرموز و عجیب در دنیا، جنگل آمازون در نظر گرفته می‌شود. شاید بارها خبرهای جالبی در رابطه با قبایل مختلفی که در این جنگل زندگی می‌کنند، شنیده باشید. ازاین‌رو، یکی از سنت‌ های وحشتناک در دنیا متعلق به قبایل این منطقه خواهد بود.

در جنگل آمازون در نزدیک به مرز کشورهای ونزوئلا و برزیل قبیله‌ای با نام یانومامی وجود دارد که از جمله رسوم مهم آن‌ها آدم‌خواری است! درواقع، این قبیله جسد مرده یکی از افراد قبیله خود را می‌خورند و بر این باور هستند که با این کار روح مرده آزاد می‌شود و در آرامش خواهد بود.

اگر نیاز به این مدل تجربه ترسناک دارید، می‌‌توانید با رزرو اتاق فرار با ژانرهای ترسناک و آدمخواری آن را از نزدیک لمس کنید.

صلیب‎کشی

در روزگار امروز، به‌طور کلی صلیب‌کشی‌ها در سراسر جهان ممنوع شده‌اند، اما هنوز می‌توان این سنت وحشتناک را در روستای کوچک بارانگای‌سان‌پدروکوتود در فیلیپین مشاهده کرد. در هر سال در دوران روزه‌ لنت، افراد با به صلیب‌کشیدن خود، مصائب مسیح را بازسازی می‌کنند تا گناهان خود را تکفیر سازند یا وفاداری خود را نسبت به خداوند نشان دهند.

در این مراسم از سنت های وحشتناک، میخ واقعی به دست‌ها و پاها زده می‌شود و حتی این افراد شلاق‌ نیز می‌خورند. فردی به نام روبن آناخه نیز با وجود سن ۵۵ سالگی، تاکنون ۲۷ بار برای توبه به صلیب کشیده شده است.

پوشیدن دستکش حاوی مورچه

در بسیاری از فرهنگ‌های جهان، رسیدن به مردانگی و شجاعت پسران امری مهم به‌شمار می‌رود. اما در برخی  فرهنگ‌های دیگر، نوجوانان باید از مراحل سخت‌تر و عجبیی بگذرند. در جنگل‌های آمازون، پسران قبیله ساتره‌ماوه برای رسیدن به بزرگسالی باید مرحله‌ای دردناک را تحمل کنند که آن داشتن دستکش‌هایی پر از مورچه گلوله‌زن است.

این مورچه‌ها دارای سم بسیار شدیدی هستند که درد آن با برخورد گلوله تفنگ واقعی به تن مقایسه می‌شود. پسران قبل از بزرگسالی، این مورچه‌های کوچک را جمع‌آوری و به ریش‌سفیدان می‌سپارند تا آن‌ها را در دستکش‌هایی خاص ببافند تا مورچه‌ها بتوانند زهر ترشح کنند. سپس پسران باید به مدت ۱۰ دقیقه این دستکش‌ها را بپوشند و ۲۰ بار این‌کار را انجام دهند تا به مردانگی برسند.

10 سنت وحشناک در دنیا

برش انگشت

یکی دیگر از سنت ‌های وحشتناک در اندونزی قطع‌کردن انگشت است که قبیله‌ای به نام دنی این‌کار را انجام می‌دهند. عزاداری این قبیله به هنگام از دست‌دادن عزیزان خود بسیار تفاوت دارد. آن‌ها برای نشان‌دادن اندوه خود، برخی از انگشتان خویش را قطع می‌کنند تا درد جسمی بر غم روحی آن‌ها الحاق شود. این آیین با اعتقاد به آرام نگاه‌داشتن روح مردگان انجام می‌شود.

معمولا بسیاری از افراد به چشیدن طعم هیجان حضور در محیطی ترسناک و انجام کارهای خارق‌العاده علاقه دارند. شما می‌توانید با رزرو اتاق فرار از ایران اسکیپ در انواع ژانرهای مختلف در این محیط حضور داشته باشید و این هیجان را حس کنید.

جشنواره گیاه خواری

در جنوب شرق آسیا سنت عجیبی وجود دارد که برای احترام به حیوانات آن منطقه برگزار می‌شود. این مراسم در طول ۹ روز ماه اکتبر برگزار می‌شود. درواقع، چینی‌ها بر این عقیده هستند که برای سلامتی و آرامش روحی باید حدود ۹ ماه از مصرف گوشت خودداری کنند و از وسایلی مانند شاخ حیوانات و دیگر موارد برای جلب توجه خدایگان به خود آسیب بزنند.

این مراسم برای برانگیختن خدایان برگزار می‌شود و هرسال شرکت‌کنندگان بسیار جسورانه‌تر از قبل عمل می‌کنند. در سال ۲۰۱۱ میلادی ۷۴ نفر به‌دلیل برگزاری این مراسم مصدوم شدند، زیرا در این مراسم آن‌ها خود را با شاخ گوزن، چاقو و وسایل دیگر سوراخ کرده بودند تا نماینده خدایان باشند.

پرتاب بچه در هند

این مراسم  که از دیگر سنت ‌های وحشتناک است قدمتی چند صدساله دارد که در آن نوزادان از بالکن معبدی با ارتفاع قابل‌توجهی پرت می‌شوند و توسط افراد روی زمین در پتویی گیر می‌افتند. این عمل توسط والدینی انجام می‌شود که پس از دعا و نیایش در معبد معروف سری‌سانتسوار در ایالت کارناتاکا، صاحب یک نوزاد شده‌اند. سالانه صدها نوزاد به زمین می‌افتند و جمعیتی که شاهد این مراسم هستند در طول این مراسم می‌خوانند و می‌رقصند.

خودکشی سپوکو در ژاپن

یکی از سنت‌های عجیب و واقعا وحشتناک در کشور ژاپن، سنت خودکشی با سپوکو است. ژاپنی‌ها به رسم‌ورسوم سامورایی بسیار اعتقاد دارند و برهمین اساس، باور دارند هنگامی که هر فردی احساس شکست داشته باشد، معشوقه او بمیرد یا به یک بیماری صعب‌العلاج مبتلا شود، توصیه می‌شود با سپوکو به زندگی خود پایان دهد. در این روش خودکشی فرد باید با فروکردن شمشیر به‌صورت عمودی در شکم خودکشی می‌کند.

این تصویر شاید برای شما در فیلم‌های سینمایی یا سریال‌ها آشنا باشد. اگر می‌خواهید این چنین تصاویر وحشتناک را از نزدیک ببینید، می‌توانید اتاق‌ها فرار ژانر ترسناک را رزرو کنید.

10 سنت وحشناک در دنیا

رسم حلقه انداختن دور گردن

یکی از عجیب‌ترین سنت ‌های وحشتناک موجود در دنیا، گذاشتن حلقه‌های فنری برگردن دختران از سنین کم در برخی مناطق آسیا و آفریقا است. مطالعات نشان می‌دهد که این حلقه‌ها باعث کشیده‌شدن بیش از حد گردن می‌شوند که در آن فرهنگ‌ها به‌عنوان ویژگی زیبایی در نظر گرفته می‌شود. البته این کار تاکنون منجر به ایجاد مشکلاتی بسیار زیادی مانند حس خفگی و آسیب شدید به گردن شده است.

خوردن سوپ مرده

از دیگر سنت ‌های بسیار عجیب در قبیله یانومامی برزیل خوردن سوپ مرده در نظر گرفته می‌شود. این افراد حتی پس از مرگ، اعضای خانواده و قبیله خود را فراموش نمی‌کند و هنگامی که یکی از اعضای قبیله درگذرد، مراسم سوزاندن جسد انجام می‌شود. سپس استخوان‌ها و خاکستر متوفی در سوپ جوشانده می‌شود تا روح وی در دنیای پس از مرگ آرامش یابد. این آیین باور دارد که با مصرف این سوپ، روح مرده برای همیشه به‌عنوان بخشی از قبیله باقی می‌ماند.

اگر علاقه به ترس و هیجان دارید، همین حالا با رزرو اتاق فرار ترسناک بهترین ترس توام با هیجان را تجربه کنید و یک روز شگفت‌انگیز را رقم بزنید.

جمع بندی

سنت ‌های وحشتناک و تنوع فرهنگ‌های جاذبه‌ای در سراسر جهان، گاهی ما را از این موضوع شگفت‌زده می‌کند. همه ما در چنین سیاره پر از اتفاقات عجیب و غریب زندگی می‌کنیم. البته در برخی موارد تجربه یا مشاهده این سنت‌ها و آداب و رسوم متفاوت ممکن است هیجان‌انگیز باشد. بنابراین، اگر علاقه‌مند به تجربه یک محیط ترسناک واقعی هستید پیشنهاد می‌کنیم به وبسایت ایران اسکیپ مراجعه کنید و از بازی‌ها و اتاق فرار این مجموعه بی‌نظیر لذت ببرید.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا