عمومی

10 تا از ترسناک ترین فیلم های جنی دنیا

فیلم‌ ترسناک از جذاب‌ترین و پر طرفدارترین ژانرهای سینمایی به شمار می‌رود. این ژانر نه‌تنها ماجراهای دلهره‌آور و ترسناک را برای تماشاگران به تصویر می‌کشد، بلکه از نگاه‌های مختلف به مسائل اجتماعی و روانی می‌پردازد. با تمرکز بر فراز و نشیب‌های شخصیت‌ها و روایت‌های تیره و مهیج، این فیلم‌ها توانسته‌اند به اصطلاح دیگر، قلب تماشاگران را به تپش درآورند. از بین فیلم‌های ترسناک، ژانرهای روحی و جنی در بین ایرانیان پرطرفدار هستند.

با این 10 فیلم جنی نهایت ترس را تجربه کنید!

بدون معطلی به سراغ معرفی 10 فیلم جنی می‌رویم که دیدن آن‌ها ضربان قلب شما را بالا می‌برند.

m1

سری فیلم‌های دابه Dabbe

سری فیلم‌های “دابه” (Dabbe)، متعلق کشور ترکیه، توسط کارگردان‌های مختلف ساخته شده است و به‌عنوان یکی از موفق‌ترین فیلم‌های ترسناک دنیا و کشور معرفی می‌شوند. این فیلم‌ ترسناک با الهام از داستان‌ها و باورهای مردمی ترکیه در زمینه‌های جن و روح ساخته شده ‌است.

اولین قسمت این فیلم در سال 2006 ساخته شد و آخرین قسمت آن نیز مربوط به سال 2015 می‌شود. نکته جالب این خواهد بود که رنک Imbd این فیلم‌ها معمولا پایین در نظر گرفته می‌شود، اما از آنجایی که داستان اصلی با باورهای ما ایرانیان یکی در نظر گرفته می‌شود، به‌عنوان یکی از ترسناک‌ترین‌ها معرفی خواهد شد.

از بین 6 قسمت سری فیلم‌های دابه، قسمت 3، 4 و 5 اوج ترس را در شما ایجاد می‌کند. نام‌های اجنه، قبیله‌هایشان و حضور در سراسر فیلم نقطه توجه اصلی فیلم است.

نکته: برخی این نظر را دارند که تمام قسمت‌های دابه ساخته‌شده از داستان واقعی است و نام‌هایی که از اجنه در این فیلم‌ها گفته می‎شوند، تماما ریشه در تاریخ و واقعیت دارند. همین موضوع باعث می‌شود که درصد ترس در شما حین دیدن این فیلم‌ها به مراتب افزایش پیدا ‌کند.

m2

فیلم سینمایی جن گیر (The Exorcist)

فیلم ترسناک “جن ‌گیر” با موضوع ترسناک جنی و برنده جایزه‌های اسکار درخشان، از بهترین فیلم‌های جنی ترسناک به‌شمار می‌آید. این اثر مبتنی بر یک رمان همنام ساخته شده است و داستان ریگن، دختری کوچک با تشنج‌های نامعلوم را روایت می‌کند.

مادر ریگن، پس از ناامیدی از پزشکان، به‌دنبال کمک از کشیش جوانی به نام پدر کاراس می‌رود. پدر کاراس می‌فهمد که شیاطین روح ریگن را تسخیر کرده‌اند. پدر مراسم جن‌گیری پیچیده‌ای را در نظر می‌گیرد و اقدام به آزادی روح دختر می‌کند. اما چالش‌ها و تهدیداتی غیرمنتظره او را در این مسیر به‌دام می‌اندازند.

اگر علاقه‌مند به این دسته ژانرهای فیلم هستید، می‌توانید با رزرو اتاق فرار سبک روحی جنی این هیجان را از نزدیک لمس کنید.

m3

فیلم احضار 2 (The Conjuring 2)

فیلم “احضار 2″، به‌عنوان ادامه فیلم ترسناک جنی بی‌نظیر “The Conjuring” ساخته شده است و سومین قسمت از مجموعه‌ سینمایی کانجورینگ محسوب می‌شود. در این فیلم، خانواده وارن‌ها به انگلستان سفر می‌کنند تا به خانواده‌ای کمک برسانند که با حوادث ترسناک و ناگواری در خانه‌شان روبرو شده‌اند.

“احضار 2” یکی از ترسناک‌ترین فیلم‌های جن و ارواح جهان است و تجربه حقیقی وحشت را برای تماشاگران ایجاد می‌کند. اگر دنبال تماشای یک فیلم ترسناک و مهیج هستید، این فیلم را از دست ندهید. البته انواع مختلفی از اتاق فرار به سبک این فیلم نیز در ایران اسکیپ وجود دارد که این امکان را دارید تا برای رزرو آن‌ها اقدامات لازم را انجام دهید و در کنار دوستانتان، اوج ترس را تجربه کنید.

m4

فیلم ترسناک جنی حلقه (The Ring) ورژن ژاپنی

فیلم “حلقه”، یکی از ترسناک‌ترین فیلم‌های جنی جهان و وحشتناک‌ترین اثر در دسته جنی و روحی، دو نسخه‌ آمریکایی و ژاپنی دارد. نسخه آمریکایی با فروش 249 میلیون دلار در سراسر جهان، یکی از پرفروش‌ترین فیلم‌های بازسازی‌شده در جهان به‌شمار می‌رود. با این‌حال اما نسخه ژاپنی ترسناک‌تر، به مراتب قسمت‌هایی را در اختیار بیننده قرار می‌دهد که معمولا با تصورات ایرانیان از اجنه همسو است.

m5

فیلم ترسناک ماورالطبیعه زیر سایه (Under the Shadow)

فیلم “زیر سایه” به کارگردانی یک فیلمساز ایرانی، عنوان بعدی در فهرست بهترین فیلم‌های ترسناک جن و روح محسوب می‌شود. این فیلم جنی ترسناک دوران جنگ ایران و عراق روایت می‌کند که مادر و دختری توسط ارواحی شیطانی یا جن‌هایی که با باد حرکت می‌کنند، آزار می‌بینند.

این فیلم از برترین فیلم‌های ترسناک در ژانر ارواح به‌شمار می‌رود و محصول مشترکی از بریتانیا، قطر و اردن است. قطعا اگر شما نیز علاقه به این دسته فیلم‌ها دارید که موضوع اصلی آن مربوط به کشور ایران می‌شود، می‌توانید با رزرو اتاق فرار ترسناک از ایران اسکیپ، خود بازیگر اصلی این داستان ترسناک باشید.

m6

فیلم بابادوک (The Babadook)

فیلم “بابادوک” یکی از فیلم‌های وحشتناک و معروف است که اگر آن را تماشا نکرده‌اید، پیشنهاد دانلود آن را به شما می‌دهیم. این فیلم ترسناک با داستانی پیچیده و مرموز شما را به‌همراه شخصیت‌های اصلی در دنیای ترس و تردید فرو می‌برد.

سوالی که در سراسر این فیلم به‌هنگام مشاهده از خود می‌پرسید این خواهد بود که آیا چیزی که مشاهده می‌کنید واقعیت دارد یا نتیجه‌ توهمات شخصیت‌های اصلی فیلم خواهد بود؟

داستان اصلی این فیلم ترسناک درباره‌ آمیلیا و پسرش ساموئل است. زندگی آن‌ها پس از فاجعه‌ای تاریخی تغییر دارد و حالا پسرش به وحشتناک‌ترین وقایع مربوط به بابادوک، یک شخصیت مرموز، اشاره می‌کند که در اطراف خانه‌شان حاضر است…

m7

 

فیلم جنی ظهور شیطان مرده (Evil Dead Rise)

ظهور شیطان مرده نیز یک فیلم ترسناک همه چیز تمام است که اوج هیجان و بیشتر اضطراب را در بیننده ایجاد می‌کند. داستان این فیلم نشان می‌دهد که زنی به نام بث با فرزندانش در یک خانه قدیمی که قبلا یک بانک بوده است، زندگی می‌کنند. زمانی‌که خواهرش پس از مدت زمانی برای دیدن آن‌ها به این خانه می‌آید، زلزله‌ای رخ می‌دهد و حفره‌ای در پارکینگ خانه به‌وجود می‌آید که راه به انبار متروکه بانک دارد.

پسر خانواده وارد این حفره می‌شود و کتابی را به همراه تعدادی نوار ضبط‌شده همراه خود به خانه می‌آورد. زمانی که نوارها پخش می‌شوند، با انواع دعا و نام‌های اجنه روبه‌رو می‌شود و ناخواسته شیطانی مرده را بیدار می‌کند.  این شیطان به داخل بدن مادر این خانواده نفوذ خواهد کرد و یک به یک تمام اعضای خانواده را در بر می‌گیرد.

حال نوبت به خواهر بث می‌رسد تا بتواند از خود و آخرین فرزند خانواده در مقابل این اجنه دفاع کند. با رزرو اتاق‌ فرار ترسناک این امکان را دارید تا تمام ژانرهای ذکرشده از انواع فیلم‌های ترسناک را از نزدیک مشاهده کنید و خود نقش اصلی این داستان‌ها باشید.

جمع‌بندی

فیلم‌ ترسناک یک ژانر محبوب در صنعت سینما است که توانسته‌ با جذابیت‌های خود تماشاگران را به دنیایی از وحشت و ترس بکشاند. این فیلم‌ها عمدتا بر اساس عناصر ترس و تهدید به نمایش گذاشته‌اند و اغلب شامل شیاطین، جن‌ها، اشباح و روحانیت هستند. از جمله معروف‌ترین اثرات این ژانر می‌توان به “دابه”، “احضار” و “جن گیر” اشاره کرد.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا